O roli coacha na Coachowisku w Warszawie

Posted by on kw. 10, 2013 in Artykuły, Wydarzenia | 0 comments

10 kwietnia miałam przyjemność – jako Konsultant ds. rozwoju trenerów i coachów Wszechnicy UJ- poprowadzić wykład dla Uczestników warszawskiej edycji Coachowiska, czyli Targów Coachingu.

Prezentacja przybliżała odpowiedzi na pytania, które zadają sobie osoby chcące rozpocząć przygodę z coachingiem jako coach lub jako klient. Przyjrzeliśmy się, co pomaga w zostaniu dobrym coachem, a co- być może- przeszkadza. Czy faktycznie jest tak, że jedni bardziej nadają się do tej profesji niż inni? Co jest niezbędnym punktem ścieżki rozwoju coacha; a co może stanowić wartościowy dodatek? Na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły coachingu? I ostatecznie, gdy już osiągnęliśmy upragniony cel i pracujemy jako coach- jak się rozwijać, by jeszcze skuteczniej pracować z klientami.

Dziękuję za liczne pytania z sali i wspólną dyskusję. Uświadomiły mi, jak ważne jest, by mówić o tym, czym jest coaching, jaka jest rola coacha, w jakich obszarach może pracować i co go wyróżnia na tle innych usług rozwojowych prowadzonych dla osób indywidualnych i organizacji.

To niezwykle ważne by- jako coachowie- wziąć odpowiedzialność udzielenia precyzyjnej i uczciwej informacji naszym klientom dotyczącej charakteru współpracy, naszej roli oraz zasad nią kierujących.

 

WP_001292_2

 

Kontakt

Kontakt

Małgorzata Gwóźdź

609 204 113
lub Napisz do mnie >