Twoja organizacja

balony

Czasem nasza codzienność organizacyjna nie funkcjonuje tak, jak byśmy chcieli. Zmagamy się z realizacją zadań i celów. Mamy niejasno sprecyzowane dokąd zmierzamy, nie radzimy sobie z trudnymi sytuacjami, napięciami i stresem na poziomie indywidualnym, ale także zespołowym. Być może konieczne są zmiany, ale trzymamy się dotychczasowych rozwiązań. Niby dużo mówimy i piszemy, ale nic z tej komunikacji nie wynika. Zdarza się także,  że wiemy, jak coś zrobić, ale problem tkwi w tym, że tego po prostu nie robimy… I nie wiemy, dlaczego…

 

Organizacja, którą chcemy zarządzać, bądź w której chcemy pracować, radzi sobie z codziennymi wyzwaniami. Wie, dokąd zmierza, sprawnie realizuje swoje zadania, inspiruje do podejmowania nowych i tworzy środowisko dla kreatywności, satysfakcji i rozwoju pracowników i całej organizacji.

Ludzie, którzy ją tworzą, są proaktywni.  Wytyczają kierunki działań, podejmują ryzyko, biorą odpowiedzialność za swoje decyzje. Komunikują się efektywnie, nawet w trudnych kwestiach, stale wypracowując wspólne rozumienie tego, co jest najważniejsze dla osiągnięcia sukcesu.

Jakie stoją przed nami wyzwania?


Być może chcesz:
 • rozwinąć swoich pracowników,
 • określić wizję, dokąd zmierzacie,
 • wprowadzić zmiany na poziomie indywidualnym, zespołowym a może całej organizacji,
 • skuteczniej osiągać cele biznesowe lub społeczne, które są dla Was ważne,
 • komunikować się w sposób czytelny i efektywny,
 • większego zaangażowania i odpowiedzialności.

Klucz do sprawnie funkcjonującej organizacji, która realizuje swoje zadania.

Każda organizacja jest unikalna. Jest niepowtarzalnym układem wielu elementów i zachodzących między nimi relacji. Ludzie, ich postawy i umiejętności, stojące przed nimi cele,  wyzwania i obawy z nimi związane, to tylko niektóre z nich. Działają oni w specyficznej dla tej organizacji strukturze oraz środowisku, które może im sprzyjać bądź utrudniać codzienne funkcjonowanie.

Kluczem sukcesu jest zaangażowanie pracowników, którzy każdego dnia podejmują dialog o tym, co robią i co jest dla nich i organizacji ważne.

 • Doceniając wartość tej unikalności, przeprowadzam działania rozwojowe, które dzieją się w kontekście i środowisku organizacji.
 • Stawiam na maksymalne zaangażowanie pracowników oraz korzystanie z zasobów, które są obecne wewnątrz organizacji.
 • Tworzę warunki dla otwartej i ciągłej komunikacji. Ludzie powinni mówić o tym, co robią, czy zmierzają, tam, gdzie chcą zmierzać, czy dają firmie tyle, ile otrzymują i odwrotnie. A także co mogą robić inaczej, być może lepiej, by uzyskać jeszcze korzystniejsze dla siebie i firmy wyniki.
 • Pozwalam organizacji i pracownikom przejrzeć się w lustrze; uchwycić spojrzenie z dystansu, by móc wychwycić mechanizmy, jakie wytworzyli, które ułatwiają bądź utrudniają im działania.
 • Udzielam informacji zwrotnej i uczę jak ją wykorzystywać w codziennej pracy.
 • Swoją pracę opieram na perspektywie systemowej, dostrzeganiu zależności, wykorzystywaniu sił tkwiących w sieciach społecznych i umiejętnemu zadawaniu pytań.

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O KONSULTACJACH

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O COACHINGU

SKONTAKTUJ SIĘ

Kontakt

Kontakt

Małgorzata Gwóźdź

609 204 113
lub Napisz do mnie >